W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o tym, jakie znaczenie ma kolorystyka dziecięcych ubrań i w jaki sposób wpływa na maluchy. Informowaliśmy również o najnowszych trendach w modzie. Dziś chcemy bardziej szczegółowo zająć się zagadnieniem ubranek dla dzieci. Czym warto kierować się kompletując garderobę dla nich? Na co zwrócić szczególną uwagę? Przeczytajcie.

Wygląd to nie wszystko!

Oczywiście, kolorystyka i fason ubranek są bardzo ważne. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyglądały ładnie, estetycznie i modnie. Jednak ślepe podążanie za trendami nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najważniejszymi aspektami, którymi powinniśmy się kierować są wygoda i bezpieczeństwo dziecka.

Materiały

Ubrania przeznaczone dla dzieci powinny być wykonane z jak najbardziej naturalnych materiałów, takich jak bawełna, czy len. Są one delikatne dla wrażliwej skóry dziecka, nie podrażniają jej i nie powodują reakcji alergicznych. Są lekkie, miękkie i przewiewne, dzięki czemu nie ograniczają swobody ruchów dziecka. Dodatkowo nie powodują nadmiernej potliwości, która może być przyczyną odparzeń, czy podrażnień skórnych.
Wybierając ubrania dla malucha powinniśmy zwracać uwagę, aby były one całkowicie naturalne, czyli zawierały np. 100% bawełny, bez domieszek sztucznych materiałów, takich jak poliester. Polecamy poszukiwanie materiałów wysokogatunkowych, które nie będą ulegały zbyt szybkiemu zniszczeniu w czasie użytkowania. Bawełna gorszej jakości może rozciągać się w praniu, tracić swój pierwotny kształt lub blaknąć. Tkaniny o wysokiego gatunku są znacznie bardziej wytrzymałe.
W zimie warto zaopatrzyć malucha w ubrania wierzchnie, takie jak swetry, czy płaszczyki z wełny. Jest ona bardzo ciepła, doskonale chroni przed utratą zimna, jednocześnie pozwalając skórze oddychać.
Bardzo ważną cechą ubrań wykonanych z naturalnych materiałów jest ich pozytywny wpływ na środowisko. Są one ekologiczne i w pełni biodegradowalne.

Wygoda

Dzieci nie lubią niczego, co krępuje ich ruchy i ogranicza swobodę. Na pewno nie przypadną im do gustu nawet najpiękniejsze i najmodniejsze ubrania, w których nie będą mogły biegać i bawić się. Stroje, które wybieramy dla dzieci powinny być wygodne i luźne. Zbyt obcisłe ubrania będą uwierać i trzeć o skórę, co może powodować podrażnienia. Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci lepiej czują się w wygodnych dresie lub legginsach, niż super modnych, bardzo dopasowanych jeansach.
Warto również pamiętać o tym, że większość dzieci, szczególnie niemowląt, nie lubi się ubierać. Może to być sporym problemem dla świeżo upieczonych rodziców. Aby usprawnić tę czynność, dobrze jest wybierać rozpinane na całej długości, łatwe do założenia stroje. Polecamy również bluzki, czy body z szerokim wycięciem wokół szyi.

Bezpieczeństwo

Ubrania dziecięce powinny spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa. Nie chodzi tutaj tylko o certyfikaty potwierdzające, że nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji. Równie ważne jest, aby były pozbawione wszelkich, mogących powodować zagrożenie elementów, takich jak drażniące skórę zamki, czy małe, łatwe do połknięcia aplikacje (źle przymocowane cekiny lub inne ozdoby), czy guziki. Ostrzeżenie to dotyczy szczególnie niemowląt, które wkładają do buzi wszystko, co znajdzie się w zasięgu ich rączek. Ubranka przeznaczone dla najmłodszych dzieci powinny być pozbawione wszystkich, łatwych do oderwania elementów, ponieważ ich połknięcie może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Jeśli szukasz nietuzinkowych, a w dodatku spełniających wszystkie powyższe kryteria ubrań dla dzieci, zajrzyj na https://baclore.com/